e-Fatura Nedir

e-Fatura ile ilgili Vergi Usul Kanunu 397.Genel Tebliği yayınlandı.

Elektronik faturalama olarak da bilinen elektronik fatura, elektronik yoldan kağıtsız faturalama yapılmasıdır. Elektronik fatura; şirketler arasındaki ve şirketle müşterileri arasındaki fatura bilgisi akışının tamamen otomasyonunu hedefleyen ve kâğıt fatura gönderilmesi ve alınmasını elimine eden bir kilometre taşıdır..

Arşiv ve Yedekleme

ISIS e-Fatura Server: e-Faturaları Arşivlereyerek arşivden sorgulama yapma arşiv yönetimi yedekleme gibi hayati konularık otomatik olarak yapar. İş yükünüzü minimize, veri güvenliğini de maximize eder.

e-Fatura'da Neler Yapılabilir?

Avrupa'da yılda 23 milyar e-Fatura düzenleniyor...

Elektronik faturalama, oluşturulan faturanın e-mail yoluyla doğrudan doğruya müşteriye gönderilmesi sürecidir. Elektronik fatura, satın alma süreçlerinin elektronik olarak birbirine bağlanmasını, satış ve faturalama gibi iş süreçlerinin elektronik ortama taşınmasını mümkün kılmaktadır. Elektronik arşivleme olanağı sayesinde faturaların saklanması için kullanılan depo ve arşivler ortadan kalkmakta ve faturalar kolayca bulunabilmektedir. Elektronik fatura, faturaların internet üzerinden gönderilmesini mümkün kılmaktadır. Bilgilerin elektronik formda saklanması, kâğıt şeklindeki fiziksel transferin yerine geçmekte ve daha efektif olmaktadır. Elektronik saklama ise, fatura nerede olursa olsun izlenebilme olanağını sağlamaktadır.

397 Sıra No'lu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği uyarınca, Anonim Şirket ile Limited Şirket statüsünde bulunan mükellefler e-Fatura Uygulamasından yararlanabilmektedir. e-Fatura düzenlemek ve göndermek isteyen mükelleflerin öncelikle e-Fatura uygulaması üzerinde, kendilerine ait bir Kullanıcı Hesabı oluşturmaları gerekmektedir.

e-Fatura Servisleri